Modele drobinowej budowy gazu

on

Pamiętaj, że proces zachodzi bardzo wolno i oczekiwany efekt osiągniesz po około 24 godzinach. Możesz przycisnąć torebkę z herbatą do ADN szklanki, NP. za POMOCA łyżeczki. W gazach oddziaływania między cząsteczkami są najsłabsze. Cząsteczki Gazu mają duże prĩkości je swobodę ruchu. Substancje mogą występować w Trzech stanach skupienia: podczas ruchu cząsteczek Gazu dochodzi ne ich wzajemnych zderzeń oraz zderzeń ze ściankami naczynia. Uderzające cząsteczki wywierają nacisk na ścianki naczynia (Podobnie Jak rzucona piłka uderzająca w ścianę). Nacisk oznacza pewną średnią siłę działającą na ścianki (średnią, ponieważ Liczba uderzających cząsteczek jest zmienna w czasie, Ponadto prĩkości cząsteczek są różne). Stosunek wartości tej sily do Pola powierzchni ścianek nazywamy ciśnieniem Gazu w zbiorniku.

(OD greckiego ἄτομος, CZYLI niepodzielny) – najmniejszy składnik pierwiastka, podstawowy składnik MATERII. Im Wyższa jest Temperatura cieczy, tym szybciej przebiega ZJAWISKO dyfuzji. Cząsteczki Gazu mają duże prĩkości je swobodę ruchu. Dzięki specjalnym urządzeniom Można manipulować pojedynczymi atomami. Ekspertom z firmy IBM udało się stworzyć najmniejszą animację świata ukazującą chłopca, qui znalazł Atom i zaczął się z NIM bawić. Wykonanie filmu umożliwił Specjalny mikroskop. Za jego zbudowanie uczeni zdobyli w 1986 Roku Nagrodę nobla-najwyższe wyróżnienie w Świecie nauki, przyznawane co Roku w kilku dziedzinach. Szklanka z wodą, herbata Fix, łyżeczka, DWA lar przezroczyste naczynia (szklanki, słoiki), 20 cm przezroczystego, elastycznego wężyka, Sok z kartonique o intensywnej barwie. Démonstrateur nalewa Wody ne szklanki prawie do pełna. Wsadza do szklanki palec pokazując, że Woda jest zimna. Démonstrateur na czynności omawiane przez Lektora. Film poklatkowy z obserwacji układu przez co najmniej 24 h, Co 1/2 h.

démonstrateur na czynności omawiane przez Lektora. Kamera najeżdża na słoiki pokazując jednakowy poziom cieczy. Démonstrateur na czynności omawiane przez Lektora. Napełnia rurkę “Pod kranem”. Démonstrateur na czynności omawiane przez Lektora.